Kebab u turka Bochnia
kebab turecki kłobuck

rp_informatyka7.jpgCo jakiś czas organizowane są dni bez samochodu. Są dni bez kawy, dni bez stanika, a nawet i bez telewizji. Może by tak zorganizować dzień bez komputera? Pomysł wydaje się dość ryzykowny, bo wiele urządzeń, z jakich codziennie korzystamy, jest w istocie niczym innym, jak właśnie komputerem. Jeśli mielibyśmy spędzić dzień bez wszystkiego, co ma procesor i pamięć, to okazałoby się, że musimy wyłączyć prawie wszystkie urządzenia elektroniczne.

Dekoder od telewizora, telefon komórkowy, nawet niektóre lodówki, pralki i odtwarzacze multimediów – to wszystko w istocie są komputery. Czy dzień bez tych wszystkich sprzętów, narzędzi i gadżetów nie byłby po prostu nudny i nijaki? Czy w ogóle dalibyśmy sobie radę, gdyby na 24 godziny wyłączyć wszystko, co choćby w niewielkim stopniu przypomina komputer?

Jak wyglądałby w praktyce taki dzień? Co z ludźmi, którzy pracują za komputerem? Pewnie przydałby im się taki dzień odpoczynku, ale czy chcieliby potem wracać do swoich codziennych, cyfrowych zajęć? Czy wytrwaliby choćby dobę bez ulubionego laptopa?

Ciekawe artykuły tematyczne o gotowaniu online:

About the author

Related Posts